Guzowego Młyna nie można znaleźć na każdej mapie Polski, chyba, że jest to mapa sztabowa. Kiedyś było to najmniejsze sołectwo w Polsce. Teraz podlega gminie Gietrzwałd, a zamieszkane jest przez grupę zapaleńców, zwolenników przyrody prawie dzikiej oraz miłośników staroci (budynki siedliska mają ponad 100 lat). Amatorzy o podobnych upodobaniach znajdą tu: wygodne pokoje z łazienkami, staw rybny, w którym żyją okazałe m.in. karpie i szczupaki; rzekę Młynówkę wpadającą do jeziora Sarąg.

guzowy młyn

     Nad rzeką stoi młyn a w nim pracuje mała wodna elektrownia poruszana przez stuletnią turbinę. Malowniczo położony młyn może stać się atrakcyjną pracownią dla artystów chcących pracować w malowniczych plenerach doliny rzeki Młynówki. Całe otoczenie siedliska jest niezwykłe, zróżnicowane, pełne zaskoczeń, jesienią otoczone barwnymi, grzybodajnymi lasami. W odległości ok. 30 km znajduje się Olsztyn w podobnej odległości, lecz w przeciwnym kierunku Ostróda, a zupełnie blisko Gietrzwałd ze znanym Sanktuarium Maryjnym.

     Już w pierwszym roku naszej działalności, nasza troska o dobre samopoczucie gości została doceniona, otrzymaliśmy pierwszą nagrodę za najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w 2004 roku, w Ogólnopolskim Konkursie Agroturystycznym "Zielone Lato" w eliminacjach wojewódzkich. Zostaliśmy także wyróżnieni I nagrodą Dyrektora Lasów Państwowych w XI edycji Konkursu Ogólnopolskiego Agroekoturystycznego w konkursie "Zielone Lato 2004".

W 2017, po 13 latach ponownie zostaliśmy docenieni o otrzymaliśmy II miejsce  w kategorii "wypoczynek na wsi" w Konkursie Agro-Eko-Turystycznym "Zielone lato 2017". Poniżej link na stronę Urzędu Marszałkowkiego.

www.warmia.mazury.pl/turystyka-i-promocja/aktualnosci/636-najlepsza-agroturystyka-warmii-i-mazur

 

 zielone_lato2017

 

 

 

 

Nasze wyróżnienia

Certyfikat

Zielone lato

Certyfikat